Warunki podróżowania

 

TESTY PCR i Antygenowe z rabatem z tłumaczeniem na język angielski:

JAK SKORZYSTAĆ ZE ZNIŻKI NA BADANIE? 
Wybierz opcję testu i wypełnij odpowiedni formularz:

W przypadku testów RT-PCR: 
https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-formularz
W przypadku Antygenu https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-antygeny-formularz - podczas badania proszę powiedzieć
że potrzebne jest tłumaczenie na angielski

 1. Aby skorzystać z rabatu wybierz Przelew online - PRZELEWY24  i wpisz kod rabatowy na PCR - ADATRAVEL2021! - 249 zł
  kod rabatowy na Antygen - Kod: ADATRAVEL2021# w cenie 94 zł
 2. Dokonaj płatności za badanie.
 3. Udaj się do najbliższego punktu Gyncentrum.
 4. Wykonaj badanie.
 5. Wydrukuj wynik online w ciągu 24h lub w przypadku testu antygenowego ok. 1h ze strony: https://covid19.gyncentrum.pl/wyniki-badanie-prywatne 

 

Lista laboratoriów i godziny otwarcia:
https://covid19.gyncentrum.pl/punkty-wymazowe?smclient=bb0cf3a2-3f83-4025-990b-7b1ad83a70a8&smconv=9ce2d9f7-fada-4174-ae0f-2f1828b311fb&smlid=4&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=Agencyjne+

 


 

Co trzeba zrobić, żeby uniknąć kwarantanny po powrocie do Polski?

Z kwarantanny zwolnione są:
 • osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia,
 • osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy. Dokument potwierdzający izolację należy wygenerować z Internetowego Konta Pacjenta.
 • osoby powracające z krajów strefy Schengen oraz Chorwacji, Cypru, Bułgarii, Turcji, posiadające negatywny wynik testu na COVID-19 (PCR lub antygenowy) wykonany w ciągu 48 godzin przed powrotem do Polski lub od momentu przekroczenia granicy, po powrocie. W celu potwierdzenia zniesienia kwarantanny należy na lotnisku okazać negatywny wynik testu wykonanego za granicą lub w przypadku wykonania testu po powrocie skontaktować się z sanepidem na podstawie wprowadzonego przez laboratorium negatywnego wyniku testu w Internetowym Koncie Pacjenta.
 • dzieci poniżej 12. roku życia podróżujące z dorosłymi, którzy mają negatywny wynik testu wykonanego 48 h przed przylotem (ze strefy Schengen oraz Chorwacji, Cypru, Bułgarii, Turcji)
 • dzieci poniżej 12. roku życia podróżujące pod opieką osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem dla osób, które nie spełniają powyższych wymagań i wracają z „państw nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym” obowiązkową będzie 10-dniowa kwarantanna (z możliwością jej skrócenia po wykonaniu testu najwcześniej po 7 dniach od daty powrotu do Polski). Oznacza to, że przy powrotach z Albanii, Aruby, Czarnogóry, Dominikany, Egiptu, Indonezji, Jamajki, Kenii, Kostaryki, Kuby, Malediwów, Mauritiusu, Meksyku, Seszeli, Tunezji, Wysp Zielonego Przylądka, Zanzibaru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powracający muszą poddać się minimum 7 dniowej kwarantannie (10 dni kwarantanny z możliwością jej skrócenia po wykonaniu testu, najwcześniej po 7 dniach od powrotu). 
https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Dla lotów powrotnych do Polski konieczne jest uzupełnienie elektronicznej Karty Lokalizacji Podróżnego na stronie https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp


Loty liniami rejsowymi

UWAGA! W przypadku połączeń realizowanych w oparciu o przeloty rejsowe, należy zapoznać się z warunkami przewoźnika (linii lotniczej), a także kraju, w którym odbywa się przesiadka. Może zdarzyć się, iż kraj tranzytowy wymaga okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – zarówno przy wylocie, jak i w drodze powrotnej. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Od 23 stycznia 2021 r. podróżujący rozpoczynający, przesiadający się lub kończący lot na lotniskach na terenie Niemiec, są zobowiązani do używania maseczek medycznych (FFP2, KN95, N95 lub maseczek chirurgicznych). Jednocześnie od 1 lutego 2021 r. linia lotnicza Lufthansa wprowadza ten sam obowiązek na pokładach swoich samolotów. Przyłbice, maski FFP2 z zaworem, chusty oraz szale lub inna forma zasłaniania ust i nosa nie będą akceptowane na pokładzie samolotu.

 


 ALBANIA

Nie jest wymagane okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19 do 06.09.2021r.
Od 06.09.2021r. wszyscy podróżujący do Albanii są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem lub testu antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przylotem. Negatywny wynik testu musi zostać przedstawiony w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:

 • podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego do 180 dni przed planowanym wjazdem. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.
 • dzieci poniżej 6. roku życia.

 BUŁGARIA

Wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Akceptowane są testy RT-PCR, wykonane na 72 godziny przed przylotem lub testy antygenowe ( zobacz listę akceptowanych testów ), wykonane na 48 godziny przed przylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Z obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu są zwolnione:

 • osoby, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19, więcej niż 14 dni od zakończenia całego cyklu szczepień. Wymagane jest potwierdzenie przedstawione w języku angielskim ( zobacz listę akceptowanych szczepionek )
 • osoby, które chorowały na COVID-19 i okażą dokument w języku angielskim, potwierdzający pozytywny wynik testu RT-PCR lub antygenowego wykonanego w przedziale od 15 do 180 dni przed przylotem. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19 oraz wynik pozytywny (POSITIVE), umożliwiający interpretację dokumentu
 • dzieci poniżej 12. roku życia

Powyższe regulacje obowiązują do 31. sierpnia 2021r.

 


 

CHORWACJA

Od 01 lipca 2021r. wszyscy podróżujący do Chorwacji zobowiązani są do przedstawienia Unijnego Certyfikatu COVID potwierdzającego szczepienie, negatywny wynik testu lub ozdrowienie. W przypadku, gdy podróżujący nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID, wjazd na teren Republiki Chorwacji możliwy będzie dla:
 • osób, które, okażą negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego na mniej niż 72 godzin lub szybkiego testu antygenowego (z listy testów zaakceptowanych przez państwa członkowskie UE) wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy
 • osób, które zostały zaszczepione pierwszą dawką szczepionki Pfizer lub Moderna mogą przekroczyć granicę Chorwacji w okresie minimum 22 dni i maksymalnie 42 dni od zaszczepienia. W przypadku szczepionki Astra Zeneca okres ten wynosi minimum 22 dni a maksymalnie 84 dni od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki
 • osób, które okażą potwierdzenie przejścia COVID i zostały zaszczepione jedną dawką szczepionki w ciągu sześciu miesięcy od początku choroby COVID, a szczepienie odbyło się na mniej niż 210 dni przed przekroczeniem granicy. Potrzebne jest posiadanie potwierdzeń przechorowania COVID i szczepienia
 • ozdrowieńców, czyli osób wyleczonych z COVID w okresie ostatnich 6 miesięcy po okazaniu potwierdzenia od lekarza o przebyciu choroby lub pozytywnego wyniku testu RT-PCR lub antygenowego (testy wykonane maksymalnie na 180 dni, ale minimum na 11 dni przed przekroczeniem granicy)
 • dzieci poniżej 12 roku życia podróżujących pod opieką rodziców/opiekunów, którzy posiadają Unijny Certyfikat COVID lub spełniają wyżej wymienione warunki

 


 

CZARNOGÓRA

Od 24.08.2021r. wszyscy podróżujący do Czarnogóry są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem lub testu antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przylotem. Negatywny wynik testu musi zostać przedstawiony w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego w czasie od 14 dni do 180 dni przed planowanym wjazdem. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.
 • dzieci poniżej 5. roku życia.

 


CYPR

Od 28.10.2021r. planowana jest zmiana kategorii Polski z pomarańczowej na czerwoną. Oznacza to, że wszyscy podróżujący na Cypr będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem. Negatywny wynik testu musi zostać przedstawiony w języku angielskim. Dodatkowo wszyscy pasażerowie zostaną poddani ponownemu testowi po wylądowaniu na miejscu. Koszt badania ponosi podróżujący: 15€/os. na lotnisku w Larnace lub 19€/os. na lotnisku w Pafos. Z obowiązku wykonywania testu przed wylotem i po wylądowaniu zwolnieni są: 

 • pasażerowie zaszczepieni, którzy posiadają ważny Unijny Cyfrowy Certyfikat COVID potwierdzający szczepienie 
 • pasażerowie, którzy wyzdrowieli z COVID-19, a data ich podróży nie przekracza 180 dni od pierwszego pozytywnego wyniku. Istotne jest, aby pasażerowie posiadali certyfikat UE Digital COVID Recovery - inne certyfikaty nie są akceptowane 
 • pasażerowie posiadający ważny Unijny Cyfrowy Certyfikat COVID potwierdzający, że otrzymali pojedynczą dawkę dwudawkowej dopuszczalnej szczepionki i dodatkowo wyzdrowieli z COVID-19
 • dzieci poniżej 12. roku życia

 DOMINIKANA

Test na COVID-19
brak
Przepisy sanitarne
Wymaga się od odwiedzających przestrzegania środków ostrożności w miejscach publicznych, w tym noszenie maseczek, utrzymywanie dwumetrowego dystansu społecznego i regularne mycie rąk.

 

EGIPT

Wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR lub poddanie się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Opłata za wykonanie testu w Egipcie to około 30 USD za osobę. Rekomendowaną formą płatności jest gotówka. Cała procedura nie powinna trwać dłużej niż jedną godzinę. Po wykonaniu badania pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od wykonania testu. W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w pokoju hotelowym.
Podróżujący, którzy zdecydują się na wykonanie testu w Polsce, powinni pamiętać, iż zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim oraz zawierać poprawne dane pasażera, numer paszportu, podpis lekarza laboratorium i znak wodny lub międzynarodowy kod kreskowy QR, potwierdzający instytucję, wykonującą badanie. Badanie powinno być przeprowadzone na mniej niż 72 godziny przed planowanym wjazdem do Egiptu. W przypadku braku papierowej wersji zaświadczenia, pasażer powinien okazać oficjalną wiadomość e-mail od danego laboratorium lub zalogować się na stronie laboratorium i okazać wystawiony tam wynik w języku angielskim.
Z obowiązku wykonywania testu zwolnione są:
 • osoby, które posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Oryginał przedmiotowego dokumentu musi być opatrzony kodem QR.
 • dzieci poniżej 6. roku życia.
Obsługa lotniska, po przylocie, może losowo poddać pasażerów szybkim testom na obecność COVID-19.

 


 

GRECJA

Wszyscy podróżujący są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem lub testu antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przylotem. Negatywny wynik testu musi zostać wystawiony w języku angielskim i zawierać nazwisko oraz numer paszportu lub dowodu osobistego podróżującego. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:

 • podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego w czasie od 30 dni do 180 dni przed planowanym wjazdem lub okażą zaświadczenie z Internetowego Konta Pacjenta (Certyfikat Ozdrowieńca), gdzie od daty pozytywnego wyniku minęło więcej niż 30 dni i mniej niż 180 dni poprzedzających wyjazd. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.
 • dzieci poniżej 12 roku życia.

 


HISZPANIA KONTYNENTALNA + BALEARY

Od 01 listopada 2021r. Polska trafiła na listę państw wysokiego ryzyka co oznacza, że wszyscy podróżujący do Hiszpanii są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR, RT-LAMP lub TMA, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed planowanym przylotem lub antygenowego wykonanego na mniej niż 48 godzin przed planowanym przylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionki na COVID-19, gdy od jej podania upłynęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko osoby zaszczepionej, datę szczepienia ze wskazaniem przyjęcia ostatniej dawki, rodzaj przyjętej szczepionki, liczbę przyjętych dawek/wskazanie przyjęcia pełnego szczepienia, kraj, w którym dokonano szczepienia oraz wskazanie instytucji wydającej zaświadczenie (Unijny Certyfikat COVID).
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które posiadają zaświadczenie o przebytym COVID-19. Uznawane są zaświadczenia wydane przynajmniej 11 dni od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu RT-PCR . Zaświadczenia tracą ważność po 180 dniach od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu RT-PCR. Zaświadczenie musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko podróżującego, datę przeprowadzenia pierwszego testu z wynikiem pozytywnym, wskazanie rodzaju przeprowadzonego testu oraz wskazanie kraju, w którym przeprowadzono test. 
 • dzieci poniżej 12. roku życia. WYSPY KANARYJSKIE
Od 01 listopada 2021r. Polska trafiła na listę państw wysokiego ryzyka co oznacza, że wszyscy podróżujący do Hiszpanii są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR, RT-LAMP lub TMA, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed planowanym przylotem lub antygenowego wykonanego na mniej niż 48 godzin przed planowanym przylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionki na COVID-19, gdy od jej podania upłynęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko osoby zaszczepionej, datę szczepienia ze wskazaniem przyjęcia ostatniej dawki, rodzaj przyjętej szczepionki, liczbę przyjętych dawek/wskazanie przyjęcia pełnego szczepienia, kraj, w którym dokonano szczepienia oraz wskazanie instytucji wydającej zaświadczenie (Unijny Certyfikat COVID). 
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które posiadają zaświadczenie o przebytym COVID-19. Uznawane są zaświadczenia wydane przynajmniej 11 dni od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu RT-PCR . Zaświadczenia tracą ważność po 180 dniach od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu RT-PCR. Zaświadczenie musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko podróżującego, datę przeprowadzenia pierwszego testu z wynikiem pozytywnym, wskazanie rodzaju przeprowadzonego testu oraz wskazanie kraju, w którym przeprowadzono test. 
 • dzieci poniżej 12. roku życia.

KENIA
Wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, wykonanego na mniej niż 96 godzin przez przylotem.KUBA
Wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem na Kubę. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim. Nie zwalnia to jednak z obowiązku poddania się ponownemu testowi na lotnisku po przylocie. 
Od 15.11.2021r. wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem na Kubę. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości (np. Unijny Certyfikat COVID-19). 

Wszyscy podróżujący mogą zostać poddani wyrywkowym testom na obecność COVID-19 po przylocie, na lotnisku.

 MADERA

Wymagane poddanie się bezpłatnemu testowi na lotnisku, po przylocie. Cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż jedną godzinę. Po badaniu i wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie w pokoju hotelowym oczekuje na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie od 12 do 24 godzin. Możliwe jest także okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowego, wykonanego na 48 godzin przed wylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 12. roku życia. Z warunku obowiązkowego testu PCR zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy przedstawią medyczne zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni od dnia wjazdu na Maderę. Zaświadczenie powinno być przygotowane w języku angielskim lub przetłumaczone na język angielski, zawierać imię i nazwisko, datę urodzenia, numer pesel, rodzaj i datę testu z pozytywnym wynikiem oraz wyraźną wzmiankę „wyzdrowiał” (w języku angielskim: recovered)
 • osoby, które posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19. Zaświadczenie powinno być przygotowane w języku angielskim lub przetłumaczone na język angielski, zawierać imię i nazwisko, datę urodzenia, numer pesel, rodzaj szczepionki, datę podania pełnej dawki oraz informacje o przestrzeganiu okresu szczepień zgodnie z instrukcją dla każdej szczepionki. Od podania drugiej dawki szczepionki Moderna, Pfizer lub Astra Zeneca musi minąć co najmniej 14 dni, natomiast przy jednodawkowej szczepionce Johnson & Johnson od jej przyjęcia powinno upłynąć minimum 28 dni. W przypadku niekompletnego zaświadczenia podróżni poddawani są standardowej procedurze testowania.

MALEDIWY

Wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego maksymalnie 96 godzin przed wylotem na Malediwy, licząc od wizyty na pierwszym lotnisku. Dzieci poniżej pierwszego roku życia są zwolnione z obowiązku wykonywania testu. Należy zapoznać się z warunkami przewoźnika oraz kraju, w którym odbywa się przesiadka, ponieważ czas na wykonanie testu może się różnić.

 


MALTA

Od 14.07.2021 r. wjazd na Maltę dla osób powyżej 12 roku życia będzie możliwy wyłącznie po okazaniu Unijnego Certyfikatu COVID-19, świadczącego o pełnym zaszczepieniu. Osoby, które nie są zaszczepione nie mogą wjechać na Maltę. Należy przedstawić certyfikat, potwierdzający pełen cykl szczepień (podwójną dawką lub pojedynczą w przypadku Johnson & Johnson), wykonanych co najmniej 14 dni przed wjazdem na Maltę.
Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą podróżować na Maltę po przedstawieniu negatywnego testu PCR, który należy wykonać w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę, pod warunkiem, że towarzyszą im rodzice lub opiekunowie prawni, którzy z kolei muszą przedstawić uznane świadectwo szczepienia.
Dzieci poniżej 5 roku życia są zwolnione z obowiązku okazywania testu, aby podróżować z zaszczepionymi rodzicami lub opiekunami prawnymi.
Następujące zaświadczenia NIE są WAŻNE w przypadku podróży na Maltę:
 • Zaświadczenie o statusie ozdrowieńca po przebytej chorobie COVID-19;
 • Świadectwa szczepień wydane dla 1 dawki ( dla szczepionek wymagających 2 dawek, również dla osób, które mają status ozdrowieńca COVID-19);
 • Świadectwa szczepień dla których nie minął termin 14 dni od podania ostatniej dawki.

 


 MEKSYK

Test na COVID-19
brak
Przepisy sanitarne
Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, oraz zachowanie półtorametrowego dystansu społecznego.

 


OMAN

Test na COVID-19 (RT-PCR) oraz zaświadczenie o szczepieniu są wymagane

Dzieci i młodzież do lat 18 są zwolnione z obowiązku przedstawienia dowodu szczepienia oraz wykonania testu.

 • Zaświadczenie o szczepieniu
  Na teren Omanu mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19:
  • szczepionką AstraZeneca/Oxford/Covishield, Johnson & Johnson, Moderna, Pfizer/BioNTech, Sinovac, Sinopharm lub Sputnik V
  • zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia musi zawierać kod QR
  • od pełnego zaszczepienia musi minąć co najmniej 14 dni.
 • Testy i kwarantanna
  Zwolnione z kwarantanny po przylocie do Omanu są osoby, które przedstawią negatywny wynik testu RT-PCR:

  a) wykonany w ciągu 96 godzin przed planowanym przybyciem do Omanu (jeśli lot trwa ponad 8 godzin) lub w ciągu 72 godzin przez planowanym przylotem do Omanu, jeśli lot trwa poniżej 8 godzin.
  lub
  b) wykonany na miejscu po przylocie. Cena testu RT-PCR na lotnisku to ok. 25 OMR (ok. 65 USD). Do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu podróżny jest poddany kwarantannie (za pomocą bransoletki śledzącej, wliczonej w cenę testu).
  W przypadku pozytywnego wyniku testu RT-PCR, podróżny musi przejść obowiązkową izolację zdrowotną przez 10 dni od daty testu. Izolacja odbywa się w wykupionym hotelu lub w innym wyznaczonym obiekcie. Pasażerowie, którzy przebyli COVID-19 (ozdrowieńcy), mimo uzyskania pozytywnego wyniku testy wykonanego po przylocie, są zwolnieni z izolacji zdrowotnej, pod warunkiem, że są w stanie przedstawić dowód, że ukończyli zalecany okres izolacji w kraju, w którym zostali zarażeni przed podróżą do Omanu.

 


 

PORTUGALIA

 Wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed wylotem lub testu antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed wylotem.
Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:

 • Podróżujący, którzy posiadają Unijny Certyfikat COVID (wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta), świadczący o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Unijny Certyfikat COVID można przedstawić w formie wydrukowanej lub w wersji cyfrowej. Powyższe obowiązuje od 01 lipca 2021r.
 • Ozdrowieńcy posiadający Unijny Certyfikat COVID (wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta), jeśli od wykonania testu z wynikiem pozytywnym upłynęło co najmniej 11 dni, ale nie więcej niż 180 dni. Unijny Certyfikat COVID można przedstawić w formie wydrukowanej lub w wersji cyfrowej. Powyższe obowiązuje od 01 lipca 2021r.
 • Dzieci poniżej 12. roku życia.

 


TUNEZJA

Wszyscy podróżujący do Tunezji są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu RT‐PCR wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. 
Od 16 października z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:

 • podróżujący, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionki na COVID‐19. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje
  w języku angielskim a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości
 • dzieci poniżej 12. roku życia.

 TURCJA

Wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem lub antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są: 
 • podróżujący, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu szczepionki na COVID-19, a od podania pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego w czasie od 28 dni do 6 miesięcy przed planowanym wjazdem lub okażą zaświadczenie z Internetowego Konta Pacjenta (Certyfikat Ozdrowieńca). Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim. 
 • dzieci poniżej 12 roku życia

 


 WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA

Informujemy, że przy wjeździe na Wyspy Zielonego Przylądka wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT‐PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem, lub antygenowego, wykonanego na mniej niż 40 godzin przed przylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu szczepionki na COVID‐19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni w przypadku szczepionki dwudawkowej lub 28 dni w przypadku szczepionki jednodawkowej. Honorowane są Unijne Certyfikaty Covid-19
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu na COVID‐19 wykonany w czasie 14-90 dni poprzedzających wyjazd
 • dzieci poniżej 12 roku życia

Na Wyspach Zielonego Przylądka obowiązkowy jest podatek lotniskowy (tzw. Airport Security Tax), który można opłacić za pośrednictwem TUI (do 5 dni przed wylotem, ok. 145 PLN/os.), na platformie www.ease.gov.cv - najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem podróży w cenie 31 €/os., bądź na lotnisku po przylocie, w wysokości ok. 31 €/os. Osoby, które planują opłacenie podatku na lotnisku w Sal, informujemy, że może się to wiązać ze znacznym wydłużeniem czasu oczekiwania na przejściu granicznym. Aby uniknąć kolejki i potencjalnych problemów (np. spóźnień na transfery do hoteli), rekomendujemy opłacenie podatku przed rozpoczęciem podróży.


WŁOCHY
Wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT‐PCR lub antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są:
 • podróżujący, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu szczepionki na COVID‐19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni
 • ozdrowieńcy, czyli osoby, które okażą zaświadczenie o przebytej chorobie Covid‐19
 • dzieci poniżej 6 roku życia

 ZANZIBAR

Wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed przylotem. Osoby wykazujące symptomy zachorowania lub przybywające z krajów wysokiego ryzyka, mogą zostać poproszone o wykonanie szybkiego testu na lotnisku w cenie 25 USD.

 


ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu, wykonanego na mniej niż 72 godziny przed wylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione
w języku angielskim.
Dzieci poniżej 
12 roku życia są zwolnione z obowiązku wykonywania testu.

 


Testy po przylocie na lotniskach w Polsce

 

JAK SKORZYSTAĆ ZE ZNIŻKI NA BADANIE? 
Wybierz opcję testu i wypełnij odpowiedni formularz:

W przypadku testów RT-PCR: 
https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-formularz
W przypadku Antygenu https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-antygeny-formularz - podczas badania proszę powiedzieć
że potrzebne jest tłumaczenie na angielski

 1. Aby skorzystać z rabatu wybierz Przelew online - PRZELEWY24  i wpisz kod rabatowy na PCR - ADATRAVEL2021! - 249 zł
  kod rabatowy na Antygen - Kod: ADATRAVEL2021# w cenie 94 zł
 2. Dokonaj płatności za badanie.
 3. Udaj się do najbliższego punktu Gyncentrum.
 4. Wykonaj badanie.
 5. Wydrukuj wynik online w ciągu 24h lub w przypadku testu antygenowego ok. 1h ze strony: https://covid19.gyncentrum.pl/wyniki-badanie-prywatne 

 

Laboratorium na lotnisku w Katowicach:

Pyrzowice ul. Wolności 90 Port lotniczy Pyrzowice pn-nd: 24/7 Testy RT-PCR i antygenowe

 

WAŻNE: zaświadczenie o zaszczepieniu zwalnia z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski.

 


UNIJNY CERTYFIKAT COVID-19 
Co to jest i do czego służy?
Od 1 lipca dokumentem potwierdzającym szczepienie lub ozdrowienie będzie Unijny Certyfikat COVID. Unijny Certyfikat COVID to oficjalna nazwa dokumentu, potocznie nazywanego paszportem covidowym lub zielonym paszportem, paszportem szczepiennym, zielonym certyfikatem, cyfrowym certyfikatem, unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID‐19. Jest oficjalnym dokumentem w Unii Europejskiej ułatwiającym podróżowanie:
 • osobom zaszczepionym przeciwko COVID-19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni;
 • ozdrowieńcom, którzy zakończyli izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy (potwierdzoną w Internetowym Koncie Pacjenta lub w aplikacji mojeIKP lub mObywatel).
Unijny Certyfikat COVID zawiera niezbędne i najważniejsze informacje, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, państwo członkowskie wydające certyfikat i niepowtarzalny identyfikator certyfikatu. Dzięki kodowi QR jest łatwy do zweryfikowania i ważny we wszystkich krajach UE. 
Jak uzyskać certyfikat
Unijny Certyfikat COVID można wygenerować z Internetowego Konta Pacjenta oraz z aplikacji mojeIKP i mObywatel. Dokument jest dostępny w języku polskim i angielskim. W takiej formie będzie akceptowany w całej Unii Europejskiej. Certyfikat może mieć formę cyfrową (aplikacja mojeIKP i mObywatel) lub papierową (wydruk z Internetowego Konta Pacjenta lub od lekarza POZ). Aplikację mojeIKP i mObywatel z Unijnym Certyfikatem COVID można pobrać na telefon z systemem iOS (mojeIKP, mObywatel) oraz Android (mojeIKP, mObywatel). Szczegóły dotyczące Unijnego Certyfikatu COVID znajdują się na stronie MSZ ‐ www.gov.pl/web/mobywatel/unijny‐certyfikat‐covid